SUNIC

Матеріал з DRS wiki
Версія від 13:20, 22 вересня 2022; Admin (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Рус. версия


Life-cycle-UAEPP ukr.png


SUNIC mirror.png


Характеристики Опис
Домен містить літери латинського алфавіту (a-z), цифри (0-9), дефіс («-»)
Довжина домену від 1 до 63 символів
«-» не може починатися або закінчуватися дефісом
IDN +
Строк реєстрації 1-10 років
NS от 0 до 13
Auth-code є (до 80 символів)
Контакти registrant, admin та tech
Nic-handle CUNIC
Підтримується інтерфейсом EPP, SMTP, Light EPP клієнт
Оператор реєстру SUNIC
Регламент http://sunic.ua/uk_UA/page/documents
WHOIS-сервер whois.sunic.ua
DNSSEC

SUNIC — компанія «Південноукраїнський мережевий інформаційний центр» займається адмініструванням та технічною підтримкою доменів другого рівня.

Перелік доменів SUNIC

З 15 травня 2017 року перейшли на роботу за єдиним регламентом UAEPP на основі протоколу ЕРР домени:
.MK.UA та .NIKOLAEV.UA

А з 1 жовтня 2017 року адміністратор реєстру SUNIC перевів на роботу по EPP домени:
.IN.UA
.OD.UA, .ODESA.UA та .ODESSA.UA

Також з 1 жовтня 2022 року реєстр додав новий домен .MYKOLAIV.UA.

Nic-handle в контактах

Хоч реєстр SUNIC і працює за єдиним регламентом, але конвертація контактів під час переходу на EPP було виконано інакше: на підставі раніше використаних у доменах нік-хендлів ***-UANIC реєстром було створено однойменні контакти ***-sunic.

Всі такі контакти одноразові, оскільки знаходяться під керуванням безпосередньо реєстру (registrar: sunic) та непідконтрольні реєстраторам.

Реєстр не надає доступу до автоматично створених контактів, у тому числі їх коди, відповідно переглянути або якимось чином змінити дані в таких контактах неможливо.

Для актуалізації даних у домені необхідно створити новий контакт CUNIC і вказати його в домені командою UPDATE по EPP або SMTP.

Особливості

Усі доменні зони SUNIC працюють за єдиним регламентом особливості якого описано в статті UAEPP.

☝️! Але домени .MK.UA, .NIKOLAEV.UA, .MYKOLAIV.UA, .OD.UA, .ODESA.UA та .ODESSA.UA (крім .IN.UA) також враховують особливості так званої "дзеркальності".

Дзеркальність

Дзеркальний домен (доменна зона):

 • домени .MK.UA, .NIKOLAEV.UA та .MYKOLAIV.UA по відношенню один до одного

(тобто для домену .MK.UA домени .NIKOLAEV.UA та/або .MYKOLAIV.UA є дзеркальним і навпаки);

 • домени .OD.UA, .ODESA.UA та .ODESSA.UA по відношенню один до одного

(тобто для домену .OD.UA домени .ODESA.UA та/або .ODESSA.UA є дзеркальним і навпаки). Будь-який з цих доменів буде дзеркальним стосовно одного або обох інших.

Дзеркальне доменне ім'я:

 • ім'я третього рівня, що збігається за написанням у доменах: .MK.UA, .NIKOLAEV.UA, .MYKOLAIV.UA

(тобто для доменного імені example.mk.ua дзеркальним доменним ім'ям є example. nikolaev.ua та/або mykolaiv.ua та навпаки);

 • ім'я третього рівня, що збігається за написанням у двох або трьох доменах: .OD.UA, .ODESA.UA, .ODESSA.UA

(тобто для доменного імені example.od.ua дзеркальним доменним ім'ям є example.odesa.ua та/або example.odesas.ua та навпаки).

Основний принцип «дзеркальності»: реєстратор і реєстрант у дзеркальних доменів має бути той самий.

Перевірка домену

Щоб перевірити, чи вільний обраний домен, виконайте команду по EPP <domain:check>. Крім того, будь-який користувач інтернету може перевірити, чи існує його домен, використовуючи whois-сервер реєстру, офіційний сайт реєстру або на сайті http://dig.ua.

Приклад показу даних whois по вільному домену, який має зареєстроване дзеркало:
example.nikolaev.ua - Domain name does not exist
Domain name reserved for registrant example.mk.ua

Реєстрація домену

Для зареєстрованого нового доменного імені в одній з груп доменів «.OD.UA, .ODESA.UA, .ODESSA.UA» чи «.MK.UA, .NIKOLAEV.UA, .MYKOLAIV.UA», резервується це ж доменне ім’я в дзеркальних доменах його групи.

При надходженні заявки на реєстрацію зарезервованого доменного імені в дзеркальних доменах система перевіряє:

 • чи збігаються дані про реєстратора;
 • чи збігаються основні дані в контакті реєстранта (name, organization, e-mail) в існуючому дзеркальному доменному імені, та в доменному імені, на реєстрацію якого надійшла заявка.

І тільки якщо дані збігаються, реєстрація домену успішно завершується. У протилежному випадку заявка відхиляється.

Доменні імена, не зареєстровані в жодному із дзеркальних доменів, доступні для реєстрації відповідно до стандартної процедури UAEPP.

Продовження домену

Дзеркальність ніяк не впливає на процес продовження доменів реєстру SUNIC.

Зміна даних домену

Дзеркальність не впливає на процес виконання змін у домені.

При цьому мається на увазі, що при зміні реєстранта, реєстратор перевіряє, щоб контакти реєстрантів дзеркальних доменів були з даними однієї й тієї ж особи. Але це ніяк не регулюється регламентом або іншими документами.

Трансфер домену

При підтвердженні трансферу одного із дзеркальних доменів здійснюється трансфер усіх зареєстрованих дзеркальних доменів до нового реєстратора. Усі домени продовжуються на рік, крім тих, у яких внаслідок продовження буде перевищено максимальний термін реєстрації. Оплата знімається з нового реєстратора за перенесення усіх зареєстрованих дзеркальних доменів.

Якщо при трансфері домену нема потреби в трансфері дзеркальних доменів, то перед запитом на трансфер непотрібні дзеркальні домени необхідно видалити з реєстру. У випадку, коли для доменного імені в одному з дзеркальних доменів встановлені статуси redemptionPeriod чи pendingDelete, заявка на зміну реєстратора приймається тільки після завершення обох періодів.

Трансфер недоступний, якщо в одному з дзеркальних доменів встановлено статус, що забороняє його перенесення до іншого реєстратора.

Відповідь поточного реєстратора на запит очікується 5 днів, після чого:

 • якщо реєстратор підтверджує трансфер домену, заявка задовольняється, а домен та його дзеркала переносяться до нового реєстратора;
 • якщо реєстратор відповідає негативно, заявка відхиляється, домен залишається у колишнього реєстратора;
 • якщо поточний реєстратор не дав відповіді, то після закінчення п'яти днів (120 годин) домен та його дзеркала автоматично переносяться до нового реєстратора.

Auth-code

Authorization code (Auth-code, authInfo, код трансферу) під час трансферу дзеркальних доменів має бути правильним лише для одного домену, трансфер якого ініціюється.

Видалення

Видалене дзеркальне доменне ім'я залишається зарезервованим за реєстрантом, якщо реєстрант видаляє дзеркальне доменне ім'я в одному з дзеркальних доменів та залишає таке ім'я в іншому домені.

Технічні домени

Список зарезервованих доменів SUNIC: www, ftp, mail, ns1, ns2, ns3, ns4, epp, ns, devnull, whois, dnssec, http, https, rdds, nic

У даних whois таких доменів показується така інформація:
Domain name reserved by registry

Оскільки до переходу на EPP у зоні .IN.UA існувало кілька діючих доменів, що збігаються із зарезервованими, вони залишилися невеликим винятком у цій зоні.

Актуалізація реєстратора

Раніше в доменах .MK.UA і .NIKOLAEV.UA не було поля registrar. З травня 2017 року всі операції з доменними іменами в доменах .MK.UA та .NIKOLAEV.UA здійснюються виключно через реєстраторів.

Всі контактні особи доменів отримали лист по e-mail з текстом:

  Если ваши доменные имена уже обслуживаются у компании-регистратора, рекомендуем вам продолжить совместную работу с регистратором и в дальнейшем.
  Если же вы не пользовались услугами компании-регистратора, вам необходимо выбрать регистратора, который будет поддерживать регистрацию вашего 
  доменного имени в дальнейшем и заключить с ним договор (договор с регистратором может быть заключен в любой форме, 
  предусмотренной законодательством Украины).
  Для подтверждения вашего права на доменное имя и актуализации домена вы используете код авторизации (authcode), который вы получили в этом письме.
  Просим вас перевести свое доменное имя на обслуживание до 01 февраля 2018 года.
  После 01 февраля 2018 работоспособность вашего доменного имени не может быть гарантирована.
  В случае возникновения вопросов, вы имеете возможность обратиться к регистраторам или по адресу help@sunic.ua.

Домени, які ще не були перенесені на обслуговування до реєстратора або з якихось причин були позбавлені реєстратора, знаходяться на обслуговуванні у реєстру (в whois таких доменів показується ідентифікатор псевдореєстратора — registrar: sunic).

Перенесення цих доменів до реєстратора виконується безплатно і без продовження (зі збереженням поточного терміну реєстрації), за таких умов код трансферу може бути отриманий власником домену лише у реєстрі SUNIC.

Домен без реєстратора

У разі розірвання договору між адміністратором публічного домену та реєстратором DRS, ми зобов'язані сприяти переведенню доменних імен на обслуговування до інших реєстраторів.

Порядок супроводу доменного імені у разі, коли воно не обслуговується реєстратором, можна подивитися на сайті адміністратора.