RAA

Матеріал з DRS wiki
Версія від 17:44, 21 березня 2023; Admin (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук
Процеc RAA ukr.png


RAA verification – це верифікація контактного email реєстранта доменного імені, рекомендований ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) для міжнародних доменів gTLD та newgTLD (generic Top-Level-Domain).

Опис

З 2014 року набули чинності зміни, пов'язані з даними Whois міжнародних доменів. Організація ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) зобов'язала реєстрантів, тобто власників доменів, підтверджувати контактну інформацію, яка вказана в полі Registrant даних домену.

Мета таких нововведень від ICANN – насамперед, підтримання контактної інформації доменів актуальною та точною.

Домени, зареєстровані до 2014 року, не підлягають перевірці, якщо контактна інформація реєстранта не змінювалася з початку 2014 року.

Контакти доменів

У доменного імені, як правило, має бути 4 типи контактів: контакт власника домену (registrant), адміністративний (admin), технічний (tech) та фінансовий (billing) контакти. Це стосується переважної більшості міжнародних доменів.

Використовуючи CUNIC під час реєстрації домену, система DRS автоматично створює необхідний запис контакту для міжнародного домену.

Для контактів admin, tech та billing не потрібні додаткові підтвердження, процес верифікації стосується лише контакту registrant.

Зверніть увагу: контактний email реєстранта має бути коректним — яким дійсно користується власник. Не рекомендується зазначати в контактах домену електрону адресу, яка створена на цьому ж домені, тому що, email повинен працювати та приймати листи вже на час реєстрації домену.

Процес верифікації

Контактна інформація поля Registrant для міжнародного домену другого рівня повинна бути підтверджена протягом 15 днів після того, як домен було зареєстровано.

Як відбувається підтвердження контактної інформації:

  • На контактний email, вказаний у полі Registrant домену, приходить повідомлення (тема листа має приблизно такий вигляд: RAA verification mail) про необхідність перевірити адресу електронної пошти. Текст листа написаний англійською та містить у собі ім'я домену, який було зареєстровано.
  • Цей лист містить посилання, за яким потрібно перейти протягом 14 днів.
  • Інколи лист потрапляє до теки СПАМ у поштовому клієнті. Тому не знайшовши лист в основній скрині електронної пошти — рекомендуємо перевірити усі теки.
  • Лист на контактний email буде надіслано одразу після того, як адреса електронної пошти буде зазначена в домені.

Додаткові нагадування будуть надіслані на 7 і 14 день, якщо, до того часу, контакт ще не буде підтверджений.

Реєстратор може надіслати запит на повторну відправку листа з посиланням для верифікації.

Блокування

Якщо реєстрант не підтвердить свій email за 15 днів, домен блокується, шляхом встановлення в ньому серверів імен (NS):

NS1.VERIFICATION-HOLD.SUSPENDED-DOMAIN.COM

NS2.VERIFICATION-HOLD.SUSPENDED-DOMAIN.COM

Ці NS неможливо змінити. І лише після підтвердження верифікації — в домені автоматично змінюється список NS на ті, які були зазначені до блокування.

На сторінці блокування буде вказано, що домен було заблоковано, тому що контактну інформацію реєстранта не було підтверджено, і прохання до власника домену зв'язатися зі своїм реєстратором для активації домену.

Особливості

Лист для підтвердження надсилається з адреси реєстратора. Це обов'язкове повідомлення, від якого не можна відписатися.

Верифікація може не виконуватись якщо домен реєструється на той самий контакт, який вже використовувався для реєстрації міжнародного домену раніше та успішно пройшов перевірку.

До закінчення 15-денного терміну підтвердження, доменом можна керувати в повному обсязі.

Щороку на email реєстранта може надсилатись додатковий електронний лист з нагадуванням. Його мета — перевірити, чи доставляються листи на цю електронну скриньку.