UA-DRP

Матеріал з DRS wiki
Перейти до: навігація, пошук

Рус. версия

UA-DRP ukr.png


Характеристики Опис
Домени .UA (приватні)
Документи UA-DRP https://hostmaster.ua/policy/ua-drp/
Оператор реєстру ТОВ «Хостмайстер»
WHOIS-сервер whois.ua

UA-DRP — політика вирішення доменних спорів українських доменів.

Реєстр домену верхнього рівня .UA компанія “Хостмайстер” та Всесвітня організація інтелектуальної власності (WIPO) уклали договір, на підставі якого в українських доменах з'явиться можливість для вирішення доменних спорів з використанням позасудової процедури на основі UDRP (Єдиної політики розв'язання доменних спорів). Повний текст новини можна переглянути на сайті

Перелік доменів

  • ТОВ «Хостмайстер» повідомили, що на першому етапі з 19.03.2019 процедура UA-DRP діятиме лише для приватних доменних імен другого рівня у зоні .UA.
  • З 19.12.2019 процедура вступила в дію для приватних доменних імен третього рівня в домені COM.UA.
  • З 06.05.2021 вступила в дію для приватних доменних імен третього рівня в доменах .KYIV.UA, .KIEV.UA, .PL.UA, .POLTAVA.UA, .IF.UA, .IVANO-FRANKIVSK.UA, .UZHGOROD.UA, .UZ.UA.

Документи

Документи щодо процедури UA-DRP:


Додаток А (тарифи)
Додаток В (файли)
Додаток С (заява)

Особливості

При складанні UA-DRP за основу взято стандарт UDRP.

Відмінність від стандартної процедури в тому, що у разі розгляду спорів в українських доменах — мова розгляду спору визначається відповідачем. За замовчуванням вона визначається на підставі мови договору реєстранта з реєстратором та може бути українською, російською, англійською.

Спори UA-DRP розглядаються, якщо:

(I) доменне ім’я є ідентичним або оманливо подібним до знака для товарів та послуг, на який позивач має права; і
(II) у власника немає прав або законних інтересів щодо доменного імені; і
(III) доменне ім’я зареєстроване або використовується недобросовісно.

Під час адміністративного провадження позивач повинен довести, що кожен із цих трьох елементів присутній.

У разі виявлення адміністративних невідповідностей, WIPO очікує виправлення недоліків від позивача протягом 5 календарних днів, після закінчення такого терміну адміністративне провадження може вважатися припиненим без обмеження права позивача на подання іншого позову.
Якщо позов відхилено або припинено, Центр WIPO повідомляє про припинення провадження адміністратора домену, відповідного реєстратора, а реєстратор, в свою чергу, повинен зняти блокування протягом 1 робочого дня.

DRS не бере участі в адмініструванні чи проведенні будь-якого провадження, яке ведеться Адміністративною комісією UA-DRP. Крім того, ми не несемо відповідальності за рішення, ухвалені Адміністративною комісією.

Слухання з особистою присутністю сторін (у тому числі слухання з використанням телеконференції, відеоконференції та веб-конференції) 'не проводяться, крім випадків, коли Комісія вирішить на свій розсуд і як виняток, що таке слухання необхідне для ухвалення рішення.

Приклад

З прикладом вирішення доменного спору українським арбітром WIPO можна ознайомитись у презентації Тараса Кислого, яка була представлена на конференції UADOM-2018.